הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
לכבוד

מר אבי דיכטר

השר לביטחון פנים

א.נ

הנדון: פנייה אישית.

  1. התפטרתי מהמשטרה אחרי תשע שנות שרות. את כל שנות שירותי עשיתי בתחנה קשת שירות ותפקידי האחרון היה ראש צוות הבילוש בתחנה.
  2. התפטרותי מהמשטרה נבעה ממספר סיבות וגורמים אישיים.לאחר התפטרותי הבטחתי לעצמי שאהיה לפה לחבריי שבחרו להישאר במערכת ובמקרים רבים אינם יכולים לדבר את שעל ליבם.
  3. צוות הבילוש בלוד עומד בחזית הלחימה בפשיעה הרבה שיש בעיר. הצוות היה מאז ומתמיד מקצועי ואיכותי מאוד. האנשים שבחרו לשרת בצוות זה הם אנשים ערכיים שבמקרים רבים העבודה והלחימה בפשיעה היא בראש סדר העדיפות שלהם.לוחמים אלה בחרו להקריב רבות, לעבוד לילות כימים והתוצאות שהושגו במעצרים, תפיסות סמים ואמל''ח מדברות בשם עצמן.
  4. לפני שהתפטרתי אני מהמשטרה התפטר ראש הצוות הקודם, וזמן קצר אחריו התפטר בלש נוסף. לאחר התפטרותי עזב את המשטרה עוד בלש מהצוות. כך שבפרק זמן של שנתיים בערך התפטרו ארבעה בלשים מהצוות ומדובר בעזיבה של ארבעים אחוז ! מיותר לציין שהתקנים שהתפנו לא מולאו עד היום .
  5. לאחרונה נודע לי שעוד שני בלשים שעדיין משרתים בצוות שוקלים את המשך שירותם במשטרה והחלו לחפש עבודה בשוק הפרטי.
  6. חשוב להדגיש כי הפיקוד ברמת השטח עושה כמיטב יכולתו לשמר את כוח האדם ולטפח אותו ככל שניתן אך הכוח והאמצעים שבידיו לא מספיקים. דרושה התערבות מערכתית רחבה יותר בנושא.
  7. ידוע לי על התוכנית הקיימת לחיזוק התחנה בשוטרים ואמצעים נוספים, אני מקווה שתוכנית זו אכן תצא לפועל אך שמעתי על דיבורים ותוכניות כאלה עוד בזמן שירותי במשטרה והרבה לפני שהתפטרתי. שוטרים חדשים שיגיעו יהיו זקוקים להדרכה ולמידה מניסיון השוטרים הותיקים אך בקצב הזה לא יהיה מי שידריך.
  8. אני פונה אליך כיוון שאנשים אלה חשובים לי מאוד וכיוון שבעיניי חמורה העובדה שכל כך הרבה אנשים ושוטרים טובים בחרו לעזוב את המערכת או נמצאים כרגע בהליכים כאלה.
  9. בכוחך לשנות ולעצור תופעה זו. ואשמח לשתף אותך או מישהו מטעמך ברעיונות רבים שיש לי בנושא זה.
  10. בכבוד רב

העתקים:

רב ניצב דודי כהן-מפכ''ל המשטרה

ניצב ניסים מור- ממ''ז מרכז

 
 
 
מכתב חנינה של הנשיא
(לחץ על המכתב להגדלה)